Peelingi lecznicze

Botoks szczecin i peelingi lekarskie jako skuteczna pielęgnacja

O skórę należy dbać w każdym wieku, aby była gładka, promienna i zachowała młody wygląd na dłużej. Po jakie więc kosmetyki sięgnąć i w jakie zabiegi warto zainwestować?

Kompletując swoją kosmetyczkę, warto wziąć pod uwagę swój wiek i na tej podstawie dostosować odpowiednie preparaty. W przypadku nastolatek sprawdzą się lekkie kosmetyki o działaniu przeciwbakteryjnym, pozwalające leczyć niedoskonałości, takie jak krosty i pryszcze, a dodatkowo delikatnie nawilżać skórę. Im człowiek starszy, tym i kosmetyki powinny być bardziej zaawansowane. Po trzydziestce mogą się już przydać kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym, które zapobiegną powstawaniu zmarszczek.

Jeśli chodzi o zabiegi, zwłaszcza te z zakresu medycyny estetycznej, większość z nich polecana jest osobom dojrzałym. Takim zabiegiem z całą pewnością jest botoks szczecin, który wykonuje się u osób powyżej 25. roku życia. Polega on na wstrzykiwaniu specjalnego preparatu, który napina skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Botoks szczecin nie jest polecany osobom, które problemów ze zmarszczkami jeszcze nie mają, chyba że wskazaniem do stosowania botoksu szczecin jest leczenie innych schorzeń, z którymi ten preparat również jest w stanie sobie poradzić.

jeśli chodzi o zabiegi, które wykonywać może każdy, warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju peelingi. Można je wykonywać w każdym wieku, pamiętając jednak o odpowiednim ich doborze do typu skóry. Podstawowym zadaniem peelingów jest złuszczanie martwego naskórka, oczyszczanie twarzy, zmniejszanie widoczności porów, a co za tym idzie przeciwdziałanie powstawaniu niedoskonałości, a także zmarszczek.

W sklepach z kosmetykami wiele jest peelingów zarówno do twarzy, ciała, jak i do stóp, które można z powodzeniem stosować. Osobom, którym zależy na bardziej dogłębnym i skutecznym działaniu, warto polecić peelingi lekarskie, które pozwalają jeszcze skuteczniej oczyszczać i odświeżać skórę.

Peelingi lekarskie, na co sama nazwa wskazuje, mogą być wykonywane tylko w obecności lekarza. Ingerują one bowiem w głębsze warstwy skóry, mogąc prowadzić do powstawania zaczerwienień. Peelingi lekarskie polecane są przy wskazaniach medycznych, na przykład do rozprawiania się ze zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi.

Ich wykorzystanie musi poprzedzać obszerny wywiad lekarski, który pozwoli ustalić, jaki typ skóry ma dany pacjent czy pacjentka i na tej podstawie dobrać najkorzystniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania. Inne bowiem rodzaje peelingów lekarskich zostaną zaproponowane dla osób z cerą suchą i przesuszoną, inne dla osób z cerą tłustą.

Peelingi to skuteczne rozwiązanie nie tylko w działaniach profilaktycznych, do walki ze zmarszczkami czy bliznami, lecz także w likwidowaniu posłonecznych przebarwień. Należy przy tym pamiętać, ze peelingi dość mocno ingerują w naskórek, warto więc nie wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego, gdyż może dojść do powstania przebarwień, a nawet poważnych uszkodzeń.

Po zabiegu peelingu przez jakiś czas mogą się utrzymywać zaczerwienienia, dobrze jest więc nie używać kosmetyków do makijażu, gdyż mogą dodatkowo podrażniać i tak już uwrażliwioną skórę. W wielu gabinetach, gdzie takie peelingi są wykonywane, można kupić także specjalne kremy i balsamy, które pozwalają łagodzić dolegliwości, działając nawilżająco. Warto zapytać o możliwość ich stosowania lekarza, który doradzi najlepsze rozwiązania.Peelingi dostępne w sklepach mogą być dobrym wstępem do peelingów lekarskich.